czwartek, 24 stycznia 2019

Kawasaki Ki-45 "Toryu" Zoukei Mura

 Kawasaki Ki-45 "Toryu" Zoukei Mura
SWS 13

Ze dwa lata temu dotarła do mnie wieść że Japończycy planują wypuścić w skali 1/32 jeden z moich ulubionych samolotów, a mianowicie Ki-45. 
Miałem trochę obaw czy aby nie będzie tak pocięty jak ich wcześniejsze modele, bo wtedy nie miałbym serca do sklejania. Miałem wcześniej parę ich modeli, jednak dosyć szybko się ich pozbyłem, nie miałem ochoty kleić np. skrzydła z parunastu części. W roku ubiegłym ZM powoli zaczęła odkrywać karty, bu w końcu w Telford pokazać cały model i tutaj byłem zadowolony. Model wygląda jak model, a nie jak sieczka. Kadłub i skrzydła składają się z dwóch części. Moje zadowolenie było kompletne, teraz tylko trzeba było zamówić i czekać. Czekał od początku grudnia aż do wczoraj, gdy dotarło do mnie wielkie pudełko, a w nim naprawdę fantastycznie odlane wypraski. Nie wiem czemu główne podzespoły są odlane też jako przezroczyste ramki, ale to chyba po to by podnieść koszt modelu. Ale to już inny temat.
Co do wyprasek, są fantastyczne i ostre, może nie tak ostre jak Tamiya, ale na pewno lepsze niż Wingnut Wings. Nie mam jeszcze żadnych informacji na temat składalności, ale pierwsze relacje w internecie dobrze wróżą na przyszłość.Okładka pożyczona ze strony producentaZdjęcia z Telford


Teraz pozostaje czekać na ewentualne dodatki

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza